Materiály

  Vhodnou surovinou pro kamenické zpracování jsou všechny druhy pevných hornin magmatického, sedimentárního i metamorfního původu, které svými vlastnostmi vyhovují buď pro hrubou kamenickou výrobu (obrubníky, krajníky, dlažební kostky, stavební bloky apod.) nebo pro ušlechtilou výrobu (broušené a leštěné kamenické výrobky, kamenosochařské práce).

   

  Terasa s obložením a dlaždicemi z kamene

   

  Kamenné bloky - kvarcit

  Určující pro hrubou kamenickou výrobu je složení a vlastnosti horniny, její struktura a textura, blokovitost, druhotné přeměny a další. U suroviny pro ušlechtilou výrobu se hodnotí především blokovitost, vzhled, barevnost (kresba), leštitelnost a trvanlivost horniny. Finální povrch přírodního kamene se dosahuje řezáním, broušením, leštěním, pemrlováním, opalováním, kanelováním, špicováním, trýskáním a trháním.

  Reference

  Více referencí

  Produkty z přírodního kamene od Trimona Stone & Design

  Kámen se dá díky jeho fyzikálním vlastnostem bezpečně umístit do exteriéru i interiéru Vašeho objektu.

  Dle zvoleného prostoru využijte možnosti výběru barevné škály kamene, jeho povrchových úprav, rozměrů a tvarů.

  Při pravidelné údržbě Vám kámen vydrží navěky!

  • Přímý dovozce
   Přímý dovoz a prodej
  • 10 let na trhu!Komplexní servis
  • Záruční i pozáruční servisPrvotřídní kvalita
  Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >